Jak dobrać rower do wzrostu dziecka?

0
611

Łatwo jest wybrać mały rower dla dziecka – idziemy do sklepu, nasz maluch siada na rowerku i już wiem, czy pasuje czy nie. Wiek 3-5 lat to okres intensywnego wzrostu, więc wiemy, że ten rowerek (jaki super by nie był) i tak nie wystarczy na dłużej. Potem jednak zaczynają się „schody”. Kupujemy rower bardziej profesjonalny, który powinien wystarczyć na kilka najbliższych lat i do tego nie powinien w tym okresie stracić nic ze swojej funkcjonalności. Otóż receptą na to jest dobranie odpowiedniego rozmiaru roweru! Otóż tak, wiele osób jeszcze o tym nie wie, ale rowery (a dokładniej ramy rowerowe) maja swoje rozmiary, podobnie jak nasze buty. Zatem jak zmierzyć rozmiar roweru i jak dobrać rower do wzrostu dziecka?

Czym jest rozmiar roweru?

Rozmiar roweru to tak na prawdę rozmiar jego ramy. W przypadku rowerów górskich, crossowych, miejskich i innych posiadających ramę w kształcie trójkąta, jest to długość pionowej rury mierzona od środka suportu do końca rury (tam gdzie jest umieszczane siodełko) lub do miejsca spawu z mocowaniem rury poprzecznej. W rowerach szosowych i przełajowych rozmiarem ramy będzie natomiast odległość mierzona od kierownicy do siodełka, w linii prostej, czyli tak zwana efektywna długość ramy. Należy pamiętać, że zwykle długości ramy podawane są w calach (2,54 cm).

Dobieramy rozmiar roweru do wzrostu dziecka

Czyli jak dziecku pasuje rozmiar ramy na przykład 19 cali to zamawiamy 19 cali i gotowe? No niezupełnie. Rozmiar ramy podawany przez producenta może się różnić od rzeczywistych rozmiarów. Poza tym mimo, że rozmiar mierzy się w miarę standardowo, to jednak każdy producent robi to nieco inaczej więc, rozmiar rozmiarowi nie jest rozmiarowi nie jest równy. Tak naprawdę jedynym w 100% bezpiecznym rozwiązaniem jest konsultacja ze specjalistą w sklepie w którym chcemy dokonać zakupu roweru. Specjalista, nawet online, doradzi odpowiednie rozwiązanie oraz zasugeruje produkty, które odpowiadają potrzebą naszego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here