Jak wybrać wózek dla dziecka?

0
683

Narodziny dziecka to wielka radość ale też czas wielkich wydatków i wielkich zakupów. Jednym z najważniejszych wyborów, zwłaszcza jeżeli jest to nasza pierwsza ciąża jest decyzja, jaki wózek zakupić dla dziecka? Setki modeli i dziesiątki wzorów, wybór jest tak ogromny, że niezmiernie ciężko zdecydować się na konkretny produkt. A czym się kierować w wyborze? Na co zwrócić szczególną uwagę, żeby wybrać wózek nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale przede wszystkim praktyczny oraz bezpieczny dla naszego dziecka?

Wózek dla dziecka – czym się kierować w wyborze?

Podczas wybierania pierwszego wózka dla dziecka rodzice, zwłaszcza młodzi, potrafią spędzić wiele dni a nawet tygodni, na poszukiwaniach najlepszego dla nich wózka. A jest tak naprawdę zaledwie kilka najważniejszych aspektów, na które musimy zwrócić uwagę szukając wózka dla naszego dziecka.

Sama gondola czy combo?

Pytanie jak długo chcecie używać wózka? I czy macie miejsce, żeby później trzymać dwa wózki? Nie ma tutaj lepszego czy gorszego wyboru, natomiast zwykle wózki combo (gondola + spacerówka) są mniej kompaktowe, więc zajmują na więcej miejsca w bagażniku. Z drugiej strony decydujemy się raz i jeden wózek służy nam przeze wiele kolejnych lat. Jeżeli chcemy tylko gondolę i osobno spacerówkę, to po prostu drogę wyboru wózka będziemy musieli przechodzić dwa razy.

Teren po którym chcemy jeździć wózkiem dziecięcym

Jeżeli mieszkacie za miastem, zamieszkacie uczęszczać na piesze wycieczki na przykład do lasu to lepszym rozwiązaniem będą koła z oponami dmuchanymi (dętka + opona). Takie koła zapewniają lepsze poruszanie nie się w terenie plus lepszą amortyzacje wózka podczas poruszania się nim po nierównościach. Minusem jest oczywiście to, że takie koło może ulec przebiciu.

Kompaktowy i użytkowy

Oczywiście wózek dziecięcy powinien się maksymalnie łatwo składać, najlepiej do niewielkich rozmiarów oraz być w miarę możliwość dość lekki. Im będzie bardziej kompaktowy, tym łatwiej będzie nam go umieścić w bagażniku, a później wyciągnąć. Niska waga, najlepiej w połączeniu z dużymi kołami zdecydowanie pomaga na przykład w zjeżdżaniu czy wjeżdżaniu po schodach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here