Jaki wybrać sport dla 5 latka?

0
629

Dzieci w wieku przedszkolnym często rozsadza energia. To okres intensywnego rozwoju, dzieci z wielką chęcią biegają, skaczą i garną się wszelkiego rodzaju aktywności ruchowej. Jest to więc idealny moment wykorzystanie tego stanu i rozpoczęcie bardziej profesjonalnej przygody ze sportem. Oczywiście w tym wieku będzie to raczej połączenie sportu i zabawy, jednak w przyszłości może się to rozwinąć w prawdziwą pasję, która po latach zaprocentuje odpowiednimi sukcesami. Jaki wybrać sport dla 5 latka? Poniżej przedstawiliśmy kilka dyscyplin, które mają naszym zdaniem największy potencjał dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Dyscypliny sportowe dla przedszkolaków

Aby właściwie wybrać sport dla naszego dziecka musimy się kierować jego możliwościami oraz zainteresowaniami. Nie będziemy tutaj dzielić sportów pod względem płci dziecka, ponieważ wyszliśmy z założenia, że jeżeli dziecko ma opisane predyspozycje to to, czy jest chłopcem czy dziewczynką ma absolutnie drugorzędne znaczenie. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Piłka nożna

Mimo upływu lat to nadaj najpopularniejszy sport w naszym kraju. Jeżeli dziecko lubi biegać i zabawy z piłką, to treningi piłki nożnej na pewno mu się spodobają. Treningi piłkarskie poprawiają szybkość i ogólną wydolność, a także uczą koordynacji i pracy zespołowej.

Sporty walki

Judo, karate, taekwondo? Treningi sportów walki to świetne rozwiązanie zarówno dla małych łobuziaków, jak i dla nieśmiałych maluchów. Oprócz samej walki czy samoobrony uczą także, a może nawet przede wszystkim dyscypliny i budują pewność siebie.

Treningi jazdy konnej

Dziecko nie musi być wulkanem energii, żeby zacząć uprawiać sport. Może trenować na przykład jeździectwo, które nie jest tak wymagające fizycznie, jak inne sporty. Dodatkowo uczy też dziecko dbania o zwierzęta, w końcu konia przed i po jeździe trzeba oporządzić, napoić i nakarmić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here